Zobrazit fotogalerii 3

Stol Yetti j-03 120HP

Jihlava
600 000 CZK

Prodám seriově vyráběný Yetti J-03 STOL 120HP
Letadlo ocelové příhradové konstrukce s duralovými nosníky a žebry v křídle potažené leteckým Ceconitem jsem připravil pro navigační soutěže a krátký vzlet a přistání pro syna. Bohužel má jiné zájmy.
Motor 1,2 TSI 120HP s 210Nm v rozsahu 2000-4200RPm. Nejvýkonnější čtyřválec, chlazený vodou s přímým vstřikem paliva s turbodmychadlem, který můžete mít. Má nízkou spotřebu protože jsem nevyužil všech 140HP, ale pouze 120, díky redukčnímu poměru reduktoru 1:2. Plochý řemen polychain Gates- to nejlepší a nejvýkonnější na trhu. Maximální otáčky 4200RPM, ekonomické 2800RPM se spotřebou cca 10l, cestovní 120km/h pak 3500RPM.
Vrtule třílistá uhlíková s kovanými náběžnými hranami o průměru 2000mm jako jediná přenese obrovský kroutící moment 210Nm. (Rotax 915is má pouze 150Nm) Bush wheel kola velkého průměru – letadlo přistane všude , hydraulické kotoučové brzdy, přesné dávkování brzdného účinku. Letadlo se otočí na místě okolo jednoho, nebo druhého kola. Vnitřní lyže na zimní provoz. Letadlo může létat současně s koly i lyžemi a trávu, asfalt i sníh, protože lyže jsou na vnitřních hřídelích podvozkové nohy a asi 50mm nad úrovní kola. Kolo má výrazný směrový design umožňující krátký vzlet z asfaltu z 27-25 metrů. Nové podvozkové nohy jsou ocelové pružinové z Tecnam P 2002 Sierra, nebo Echo na 600kg.
Kabina je celoprosklená i s bočními výhledy u nohou. Přístrojová deska je minimalizovaná, k nalepení fotek pro soutěže a zároveň pro maximální výhled ven. Motorové přístroje: otáčkoměr, teplota vody, teplota plnícího vzduchu, tlak plnícího vzduchu,napětí a další zvolené hodnoty jsou přes OBD na mobilu. GPS „fly is fun“ na tabletu. Letové přístrojové vybavení : výškoměr, vário, příčný sklonoměr, palivoměr. RDST Yaesu 8,33kHz, Intercom. Záchranný padákový systém. Jediné letadlo, které bezpečně uveze dva pořádné chlapáky, jak výškově tak i hmotností a přistane a vzlétne kdekoliv.
Výkony: letadlo má STOL charakteristiky díky turbulátorům na celém rozpětí křídla a flaperonům ( křidélka a zároveň klapky), které velmi zvyšují manévrovatelnost a odolnost letounu k bočnímu větru. Letadlo je schopné přistát na 80m a vzlétnout z 27-35metrů dle větru povrchu a hmotnosti. 36l nádrž. Spotřeba 12-15l na hodinu. Letadlo je extrémně předvídatelné a nezáludné. Pokud ho donutíte k pádu padá po čumáku a pak samo vybere pád.
Letadlo je pro toho kdo ví a zná a dokáže ocenit výkony, pro toho kdo má malou a obtížnou plochu. Tam kde přistane a vzlétne Superstol za 2-3 miliony tento Yetti vzlétne a přistane také. Více foto a videa na www.letecka-skola-vysocina.cz/letecky-bazar/ pod jazykovými mutacemi je spousta videí a také dole na liště na instagramu, nebo pošlu e- mailem přes stahovací službu.
Nového majitele přeškolím na ostruhu a naučím základy bush pilotního umění. Prohlídka a prolétnutí možné ve Zbilidech, nutno zaplatit předváděcí let. Letadlo bude k prodeji a užívání v září/říjnu. Volejte prosím večer po setmění.
Cena k jednání 600 tis. Slevotechny nepište a nevolejte!

logo footer
Marketing: Michal Drásal
Technology and advertising: Vít Jirka
E: aerohangar@aerohangar.cz
aerohangar